Siemens EQ 6 Plus S700 [ nasza recenzja ]

Ekspres ciśnieniowy to urządzenie, które doskonale sprawdza się w każdym gospodarstwie domowym. Z jego pomocą, w zaledwie kilka chwil, z łatwością zaparzyć można zarówno mocne, aromatyczne espresso, jak i delikatne cappuccino z puszystą pianką.

Przykładem godnego polecenia ekspresu ciśnieniowego jest Siemens EQ 6 Plus S700. Czym wyróżnia się ten model? Urządzenie posiada moc 1500 W. ciśnienie 19 barów oraz ceramiczny młynek (więcej informacji na jego temat — poniżej).

Siemens EQ 6 Plus S700 — dlaczego warto go kupić?

Co odróżnia ekspres ciśnieniowy Siemens EQ 6 Plus S700 od innych sprzętów tego typu dostępnych na sklepowych półkach? Jego niewątpliwą zaletą jest niezwykle prosta, intuicyjna obsługa. Chcąc zaparzyć swoją ulubioną kawę, wystarczy uruchomić urządzenie i wcisnąć przycisk odpowiadający danemu rodzajowi kofeinowego napoju.

Tym, co wyróżnia omawiany model ekspresu jest również ceramiczny młynek do kawy CeramDrive o wydłużonej żywotności oraz niezwykłej precyzji działania. Każda ze zmielonych cząsteczek ziaren kawy ma bowiem identyczną wielkość, co pozwala wydobyć z nich pełnię smaku i aromatu.

Ekspres Siemens EQ 6 Plus S700 to doskonała propozycja dla prawdziwych kawoszy. Pozwala on bowiem w niezwykle precyzyjny sposób monitorować temperaturę z wykorzystaniem innowacyjnego systemu SesnoFlow. Czujniki, w jakie jest wyposażony, monitorują każdy z etapów procesu parzenia kawy, gwarantując jej idealny smak.

Miłośnicy kawy docenią ekspres Siemens EQ 6 Plus S700 również za nowoczesną funkcję AromaDoubleShot, która ma za zadanie kontrolowanie całego procesu przyrządzania napoju — od mielenia, aż po parzenie. Automatycznie dobiera ona odpowiednią ilość wody do filiżanki, eliminując z napoju zbędną goryczkę i wydobywając z niego wszystko to, co najlepsze.

Na uwagę zasługuje tutaj także innowacyjna funkcja OneTouch DoubleCup umożliwiająca przyrządzenie w jednym czasie dwóch filiżanek kawy. Znakomicie sprawdza się ona w przypadku par mieszkających pod jednym dachem czy w czasie spotkań towarzyskich.