Nivona 842 [ nasza recenzja ]

Nivona 842 to wielofunkcyjny, automatyczny ekspres do kawy zachwycający swoim eleganckim wyglądem i łatwością obsługi. Użytkownicy doceniają go między innymi za 3 poziomy regulacji temperatury oraz 5 poziomów mocy kawy. Pozwala to na dostosowanie napoju do osobistych upodobań.

Nivona 842 — przegląd najważniejszych funkcji

W jakie funkcje jest wyposażony ekspres do kawy Nivona 842? Na uwagę zasługuje tu między innymi unikalny, zintegrowany system Aromabalance, nazywany również Barista in a box. Stanowi on połączenie poszczególnych etapów parzenia, takich jak wysokie ciśnienie gorącej wody na poziomie 15 bar, prędkość, sposób przepływu wody przez komorę zaparzacza oraz wykończenie mlecznej pianki. Wszystko to pozwala uzyskać moc, smak oraz zapach naparu identyczny z tym, z jakim mamy do czynienia w przypadku ekspresu kolbowego.

Do wyboru są tu 3 profile aromatu:

  • kwaskowo — owocowy,
  • słodko — gorzki
  • cierpki.

Kolejna praktyczna funkcja ekspresu Nivona 842 to Moja kawa. Pozwala ona szybko i wygodnie przygotować kofeinowy napój według własnego przepisu, z uwzględnieniem mocy, temperatury, stopnia zmielenia, objętości, temperatury oraz spienienia mleka. Możliwe jest tu zapisanie aż do 10 własnych kompozycji.

Nivona 842 to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników kawy z puszystą, mleczną pianką. System Koneser Cappuccino pozwala dopasować proces parzenia cappuccino do indywidualnych upodobań.

Opisywany model ekspresu do kawy jest wyposażony również w funkcję One Touch For Two, która umożliwia jednoczesne zaparzenie dwóch filiżanek za pomocą jednego kliknięcia.

Ekspres Nivona 842 docenią wszyscy miłośnicy nowinek technologicznych. Urządzenie posiada bowiem wbudowany interfejs Bluetooth pozwalający na zarządzanie przyrządzaniem napojów przy pomocy dedykowanej aplikacji na smartfona. Warto wspomnieć tutaj także o kolorowym, cyfrowym wyświetlaczu z funkcją BigPicture pozwalającą na powiększanie znajdujących się tam symboli.

Do zalet ekspresu Nivona 842 można zaliczyć także opatentowaną przez markę technologię czyszczącą, dzięki której urządzenie automatycznie czyści swoje systemy.