Jura E8 – ekspres do kawy [nasza recenzja]

Ekspresy szwajcarskiej marki Jura od lat są uznawane za jedne z najlepszych na świecie. Stanowią one połączenie funkcjonalności i designerskiego wyglądu. Tym, co wyróżnia ekspresy Jura jest również intuicyjna obsługa oraz wysoka jakość wykonana. Spotkać można się z nimi zarówno w domach prywatnych, jak i biurach, restauracjach czy hotelach. Dziś pod lupę postanowiliśmy wziąć model Jura E8.

Co warto wiedzieć na jego temat?

Na początek garść danych technicznych. Wysokość urządzenia to 35,1 cm, szerokość — 28 cm, głębokość — 44,6 cm, a waga — 9,6 kg. Ekspres oferuje napięcie na poziomie 230 V. Posiada wysokowydajną pompę, pojemnik na kawę o pojemności 280 g, pojemnik na wodę o wielkości 1,7 l oraz pojemnik na fusy po 16 porcjach kawy. Urządzenie uzyskało certyfikat higieniczny TUV.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup ekspresu do kawy, jakim jest Jura E8?

Jego niewątpliwym atutem jest młynek Aroma, który docenią nawet profesjonalni bariści. Gwarantuje on najwyższą jakość mielenia ziaren, co w bezpośredni sposób przekłada się na wyjątkowy aromat i smak kawy. Ekspres Jura E8 pozwala na przygotowanie aż 17 różnych napojów kawowych, co czyni z niego idealne rozwiązanie do kawiarni czy restauracji hotelowej.

W zależności od indywidualnych preferencji, zaparzyć można w nim kawę espresso, cappuccino, cortado, flat white czy latte machiato. Dopasowanie napoju do osobistych upodobań ułatwią funkcje, takie jak regulacja mocy kawy czy wysokość temperatury parzenia. Parzenie kawy w ekspresie Jura E8 jest dziecinnie proste i ogranicza się do naciśnięcia jednego guzika. Z boku urządzenia znajduje się praktyczna wylewka pozwalająca na podstawienie wyższej szklanki.

Zobacz Ekspres JURA E8 na Youtube

Co jeszcze przemawia za tym ekspresem do kawy szwajcarskiej marki JURA E8?

Jego codzienne użytkowanie znacząco ułatwia funkcja automatycznego czyszczenia systemu mleka pozwalająca na zachowanie należytej higieny urządzenia. Miłośnicy designerskich urządzeń AGD docenią ekspres Jura E8 za kolorowy wyświetlacz TFT oraz podświetlanie filiżanek białym i bursztynowym światłem.