Delonghi Ecam 23.260 [nasza recenzja]

Szukając wysokiej jakości, łatwego w obsłudze, estetycznie prezentującego się ekspresu ciśnieniowego, warto zainteresować się modelem, jakim jest Delonghi Ecam 23.260. Co należy wiedzieć na jego temat? To ekspres automatyczny, o maksymalnym ciśnieniu 15 bar. Posiada on pojemnik na ziarna kawy o wielkości 250 g oraz na kawę mieloną, który jest w stanie zmieścić 14 kubków

. Urządzenie jest wyposażone w automatyczny młynek, spieniacz do mleka, filtr wody, regulację mocy kawy oraz funkcję automatycznego płukania. Wszystko to sprawia, że sprosta ono oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających baristów.

Ekspres Delonghi Ecam 23.260 i jego zalety

Dlaczego warto zainwestować w ekspres ciśnieniowy, jakim jest Delonghi Ecam 23.260?

Użytkownicy doceniają go między innymi za obecność bezprzewodowego systemu zaparzającego, który do minimum redukuje ilość pyłu kawowego powstającego we wnętrzu młynka. Sprawia to, że do parzenia espresso wykorzystywana jest wyłącznie świeżo mielona kawa.

Efekt — mocny, aromatyczny napój, który rozpieszcza zmysły i dodaje energii.

Na uwagę zasługuje tutaj także wspomniany powyżej wbudowany młynek. Pozwala on uzyskać idealną kawę ze świeżo zmielonych ziaren. Wbudowane w ekspres stalowe młynki są zaprojektowane w taki sposób, by zagwarantować pełną precyzję mielenia dostosowaną do indywidualnych wymagań.

Czym jeszcze charakteryzuje się ekspres do kawy Delonghi Ecam 23.260?

Do jego atutów zaliczyć można także precyzyjny system grzewczy gwarantujący optymalną temperaturę spieniania. Nie sposób nie wspomnieć tutaj także o unikalnym systemie spieniania LatteCrema. Aby uzyskać idealne cappuccino, wystarczy nacisnąć jeden przycisk. Z pomocą omawianego urządzenia, w zaledwie kilka chwil przygotować można również espresso, espresso lungo, kawę lungo oraz mleko spienione na gorąco.

Wygodę codziennego użytkowania sprzętu oraz jego należytą higienę gwarantuje karafka wyposażona w zintegrowaną funkcję czyszczenia przy pomocy gorącej wody oraz pary wodnej.